Micro-Macro Vickers Sertlik Ölçme Cihazı FALCON 800G2A

Micro-Macro Vickers Sertlik Ölçme Cihazı FALCON 800G2A

Yeni FALCON 800G2 serisi mikro|makro Vickers, Knoop ve Brinell sertlik test sistemleri, sertlik testi deneyiminde bir sonraki seviyeyi sağlar. FALCON 800G2 serisi, en son nesil en son teknolojiye sahip laboratuvar ekipmanlarını temsil eder.

Video Teklif Iste
Micro-Macro Vickers Sertlik Ölçme Cihazı FALCON 800G2AMicro-Macro Vickers Sertlik Ölçme Cihazı FALCON 800G2AMicro-Macro Vickers Sertlik Ölçme Cihazı FALCON 800G2AMicro-Macro Vickers Sertlik Ölçme Cihazı FALCON 800G2AMicro-Macro Vickers Sertlik Ölçme Cihazı FALCON 800G2AMicro-Macro Vickers Sertlik Ölçme Cihazı FALCON 800G2AMicro-Macro Vickers Sertlik Ölçme Cihazı FALCON 800G2AMicro-Macro Vickers Sertlik Ölçme Cihazı FALCON 800G2AMicro-Macro Vickers Sertlik Ölçme Cihazı FALCON 800G2AMicro-Macro Vickers Sertlik Ölçme Cihazı FALCON 800G2AMicro-Macro Vickers Sertlik Ölçme Cihazı FALCON 800G2AMicro-Macro Vickers Sertlik Ölçme Cihazı FALCON 800G2A
Marka : INNOVATEST  Model : FALCON 800G2-A  Mensei : HOLLANDA

Aciklamalar

Son teknoloji ve ötesi…

FALCON 800'ün A Versiyonu, yeni geliştirilmiş motorlu (Z ekseni) alçalan / yükseltilmiş test kafası.
Girintiler, test kafası tarafından değil, özel kuvvet transdüserleri üzerinden kuvvet/yük uygulanırken dikey yer değiştirmeyi sağlayan test başlığı içindeki ayrı bir kuvvet aktüatörü ile uygulanır. Bu ikili yer değiştirme sistemi, test kuvveti kontrolünde yüksek hız ve mutlak hassasiyeti garanti eder.
Çerçevenin tabanında sabit iSMART quick'ı bulabilirsiniz.
Her türlü örs montajına imkan veren değiştirilebilir adaptör, manuel veya dijital X-Y aşamaları veya çeşitli CNC motorlu X-Y aşamaları.
Alçalan/yükseltilmiş test kafası bir değişkeni barındırır girinti ve görüntüleme konumu / çalışma yüksekliği.


Yeni FALCON 800G2 serisi mikro | macro Vickers, Knoop ve Brinell sertlik testi sistemleri, bir sonraki sertlik testi deneyimi seviyesini sağlar. FALCON 800G2 serisi, en son nesil en son teknolojiye sahip laboratuvar ekipmanlarını temsil eder. 800G2, seçilen sertlik ölçeğinden bağımsız olarak yeniden üretilebilir ve güvenilir sonuçlar sağlayan tam renkli kameralarla yepyeni bir optik sisteme dayalı olarak sertlik testi ve metalurjik mikroskopiyi kusursuz bir şekilde birleştirir.
FALCON 800G2 serisi, ikili tespit konumları, objektifler, konumlandırma lazeri ve gelişmiş bir yüzey dokunmatik probu içeren 8 konumlu bir taret içerir. Taret, hassas CDR sistemi (Çarpışma Tespiti ve Geri Çekme) tarafından korunarak tarete veya test edilecek parçalara herhangi bir zarar gelmesini önler.
iSMART hızlı değiştirme adaptörü, sabit örsleri, manuel aşamaları veya 0,001 mm konumlandırma hassasiyetiyle yepyeni iSMART serisi kablosuz motorlu CNC X-Y aşamalarını tutabilir ve tanımlayabilir. Makine ömrü boyunca herhangi bir anda maksimum esneklik.
0,1gf – 62,5kgf'lik geniş test yükü aralığı, kuvvet kontrolü ve son derece hassas sonuçlar sağlama konusundaki en son yenilikleri onaylar.
ölçüm sonuçları. IMPRESSIONS 4™ yazılımı, kontrol edilen neredeyse sınırsız fonksiyon sayesinde maksimum kullanıcı konforu sağlar
gelişmiş arayüzler tarafından.

Özellikler

• Çoklu Yük Hücresi, Kapalı Çevrim kuvvet uygulama sistemi, hata <%0,25
• Z ekseni yer değiştirmesi için 3 konfigürasyon mevcuttur, modeller A, B ve C
• 8 pozisyon, sessiz, ultra hızlı konumlandırma taret, 2 girinti, 4 sonsuz LWD objektif, dokunmatik prob, lazer konumlandırma sistemi
• Ultra hızlı otomatik odaklama sistemi En yüksek kalite objektiflere sahip sonsuz yüksek performanslı optik sistem
• CNC motorlu diyafram/ iris ve CNC motorlu polarizör/iyileştirici
• METALLOSCOPE™ yazılımı ile metalürjik mikroskop işlevselliği
• Çarpışma algılama ve geri çekme (CDR) sistemi kule hasarını önler
• 18 megapiksel tam, 4K, tam renkli entegre kamera sistemi
• 18 megapiksel sahne genel bakış kamerası, değişken görüş alanıBeyaz TTL güç LED'i, Çift sıra güç LED'i sahne aydınlatması
• CNC X-Y motorlu veya manuel sahne çözümleri için iSMART™ yerleştirme istasyonu
• Entegre aktif titreşim ve iklim kontrol sistemi
• Tümleşik sistem denetleyicisi, i7 işlemci, Çift MSSD Raid sistem depolaması veya harici bilgisayar
• Endüstriyel 27” dokunmatik ekran, 2 x 24” ekran veya projektör seçeneği
• Birinci sınıf değiştirilebilir gövde parçaları, darbeye dayanıklı ABS kapakları

 Model

  FALCON 800G2 - A

 Test Kuvveti Aralığı 10gf - 2kg 10gf - 10kg

 Sertlik Skalası

 HV0.010 | HV0.015 | HV0.020 | HV0.025 | HV0.050 | HV0.1 | HV0.2 | HV0.3 | HV0.5 | HV1 | HV2 HV0.010 | HV0.015 | HV0.020 | HV0.025 | HV0.050 | HV0.1 | HV0.2 | HV0.3 | HV0.5 | HV1 | HV2 HV2.5 | HV3 | HV4 | HV5 | HV10 
 Sertlik Dönüşüm Ölçeği  HRA, HRB, HRC, HRD, HK, HBS, H15N, H30N, H45N, H15T, H30T, H45T

 Yükleme Hızı

 ≤50μm/saniye

 İndenter&Taret 

 Standart Dikdörtgen piramit elmas  (136º±0.5º) 6 Konumlu Taret : 2 İndenter, 4 Objektif, çarpışma algılama sistemli

 LCD Ekran ve Kontrol Sistemi

 Tam entegre i7 Kontrol Cihazı, Windows 10 işletimli, 15” endüstriyel dokunmatik ekran, IMPRESSIONS™ gelişmiş iş akışı
  yazılımı, otomatik ölçüm, sahne kontrolü ve model yapılandırıcı, klavye ve Mause içerir.

 

İNNOVATEST SERTLİK ÖLÇÜM CİHAZI YAZILIM ÖZELLİKLERİ
      UN-MANM (standard)
Manuel Ekran üzerinden ölçüm
UN-AUTOM (standard)
Otomatik ölçüm
UN-AUTOFOC (standard)
Otomatik Fokus
UN-REPORTA (standard)
Rapor Konfirgasyonu
UN-SNAPSH (standard)
Anlık Görüntü İşlevi
UN-LEVMAN (Standard)
Kullanıcı Düzeyinde Yönetim
                                                                                              UN-TESTPAT01                                                                                                                                       Video Yerleşimi Grafik Desen Düzenleyicisi.
      (Motorlu bir sahne gerektirir).
UN-IMST01
                                Görüntü birleştirme, tam aşamaya genel bakış ve ayrıntılı numuneye genel bakış oluşturur.                                                 Belirlenen test alanının yüksek çözünürlüklü büyütmesi. (Motorlu bir sahne gerektirir).
UN-CRKPAR (Standard)
Yük altında KIc çatlak ölçümü. Palmqvist & Medyan / Radyal kırılma tokluğu
UN-CSCAN
Otomatik kontur taraması. (Motorlu bir aşama ve UN-TESTPAT01 gerektirir).
UN-CSCAN2D3D
                                                       2D / 3D sertlik tablosu (tarama/haritalama, otomatik kontur taramayı içerir).                                                       (Motorlu bir aşama ve UN-TESTPAT01 gerektirir).
UN-DRMEAS
Çizim ve ölçüm uygulaması
UN-EDGEDTC (Standard)
Otomatik kenar algılama. (UN-TESTPAT01 veya UN-TESTPAT02 gerektirir).
UN-ISO898/1
Vida dişi karbondan arındırılmış bölgenin sertliği (ISO 898-1).
UN-ISO2702
                                                                     ISO-2702 kılavuz vida dişi ölçümü.                                                                                           (UN-TESTPAT01 veya UN-TESTPAT02 gerektirir).
UN-PATCHD (Standard)
                                                                    CHD, SHD, NHD yapılandırıcı ve grafik arayüzü.                                                                                         (Motorlu bir aşama ve UN-TESTPAT01 gerektirir).
UN-REMC
Robotik sistemler için gelişmiş 3 eksenli iletişim protokolü
UN-SHELLCONF
                                                                           Mühimmat testi modeli yapılandırıcı ve raporlama.                                                                             (UN-TESTPAT01 veya UN-TESTPAT02 gerektirir).
UN-VIBCLC
Titreşim, Sıcaklık ve Nem İzleme
UN-AIDLB01
Yapay Zeka Derin Öğrenme Brinell Modülü
UN-MSCPV1
Metalloscope™ Metallogy Yazılım Paketi
       UN-WELDPAT
                                                                 Kaynak denetimi (ISO 9015).                                                                                                     (Motorlu bir aşama, OV-CAM ve TESTPAT01 gerektirir)
UN-SCANFLOW
Barkod ve QR veri Haritalama Yazılımı
UN-SKBSET (Standard)
Logitech klavye ve Mause
Virtual joystick (Standard)
Sanal joystick, Ekran üzerinde
NOT Yukarıda Belirtilen Yazılım Özellikleri Tercih edilen Sertlik Ölçüm cihazı                                                                                                                                               FALCON 400G2 - FALCON 500G2 - FALCON 600G2 - FALCON 800G2 - BRINELL - UNİVERSAL - ROCKWELL                                                                              Özellikli cihazlar için Standart ve Opsiyonel olarak değişiklik göstermektedir.

 

 

IMPRESSIONS™ Yazılım, INNOVATEST HAKKINDA GENEL BİLGİ
IMPRESSIONS™ Yazılım, INNOVATEST mühendisleri tarafından sertlik testi alanındaki birçok endüstrinin en karmaşık sertlik testi gereksinimlerini basitleştirmek için tasarlanmış ve üretilmiştir. GUI'miz (Grafik Kullanıcı Arayüzü), önceden tasarlanmış tercih edilen uygulamaları, gelişmiş iş akışı kontrolünü, gelişmiş raporlamayı içerir ve öğrenmesi çok kolaydır.
Basit bir test 3 saniyede kurulabilir ve numune üzerinde haritalanması tüm gün süren test, ilk kez 10 dakikanın altında, ardından her tekrar performansı için bir dakikanın altında gerçekleştirilebilir. Kullanıcı düzeyinde bir yönetim sistemi, birden çok operatörde tekrarlanabilirliği ve üretkenliği en üst düzeye çıkarır.
YAPAY ZEKA
Sertlik testi makinelerinde geleneksel görüntü işleme yöntemleri, net girinti sınırları sunan temiz görüntüler için oldukça başarılıdır. Ancak pratikte, iş parçaları veya numuneler genellikle görüntü işlemenin kalitesinden ödün veren ve potansiyel olarak yanlış sertlik değerlerine yol açabilecek pürüzlü yüzeylere sahiptir.
Bir insan gözlemci, her iki görüntüdeki girintiyi ve bu girintinin tam sınırlarını kolayca bulabilir. Bir bilgisayar algoritması için, bu görüntüdeki birçok gradyan nedeniyle doğru görüntüdeki girintiyi bulmak çok daha zordur. Yapay zeka, karmaşık bir bilgisayar sinir ağını bir insan gözlemci olarak "düşünmek" için eğiterek bu zorluğun üstesinden gelebilir.
INNOVATEST Brinell AI modeli, araştırma tesisimizde/Ar-Ge departmanımızda güçlü süper bilgisayarlar kullanılarak eğitilmiştir. Eğitim aşaması, bir gradyan iniş yaklaşımı kullanarak bir girintinin nasıl görünebileceğini öğrenmek için bir sinir ağındaki milyonlarca ve milyonlarca ağırlık faktörünü optimize eder. Ağırlık faktörleri, bir insan gözlemci tarafından ve belirlenen optimum ağırlık faktörlerinden sonra optimize edilmiştir. Yeni girintileri tespit etmek için sertlik test cihazımızdaki AI işlevinin kullanılması "çıkarım" olarak adlandırılır ve önemli ölçüde daha az bilgi işlem gücü gerektirir. AI modeli oluşturuldu.
Çıkarım sırasında, eğitim sırasında belirlenen ağırlıklarla sinir ağına yeni bir görüntü (yeni bir Brinell girinti görüntüsü) girilir. Karmaşık algoritma kendi başına bir "maske" hesaplayabilir, bu maske girinti görüntüsünün üstüne çizilir, girintiyi tam olarak doldurur ve daha sonra otomatik görüntü tanıma sistemi tarafından kolayca algılanabilecek kenarları işaretler.
Bu süper gelişmiş teknoloji, özel bir hedef gerektirmez ve genellikle pürüzlü yüzey malzemelerinde sığ girintilerde olduğu gibi, zayıf görünürlükle bile girintilerin mükemmel bir şekilde algılanıp ölçülmesini sağlar.
METALOSKOP™
Metalografi, bakır ve titanyumdan demir, çelik ve her türlü alaşıma kadar metalleri araştırmak için kullanılır. Bu incelemeler artık üst düzey sertlik testi cihazlarımızın çoğunda* çalışan INNOVATEST Metalloscope™ 1 yazılım modülü kullanılarak niceliksel ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilebilir. *(Metalloscope™ 1 yazılımının özellikleri, belirli test cihazı modeline bağlıdır).
Metallerin mikro yapısı, mukavemet ve korozyon direnci gibi özellikler üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, mikroskobun yardımıyla mikroyapının ayrıntılı bir şekilde incelenmesi, birçok endüstriyel uygulamanın yanı sıra metalografik disiplinlerin de merkezinde yer alır.
TİTREŞİM, SICAKLIK VE NEM
Entegre yüksek hassasiyetli ivmeölçer elektroniği, test cihazınızın kararlılık ortamını sürekli olarak izler. Test cihazında titreşim izolatörleri (makine amortisörleri) bulunurken, kurulum ortamı genellikle ideal değildir. Yoğun trafiği, yüklü forkliftleri, eksantrik presleri veya atölye kurulumunu sorun haline getiren diğer ekipmanları düşünün.
Hafif depremlerin neredeyse fark edilmeyecek kadar yaygın olduğu bazı ülkelerde/bölgelerde, titreşim izleme sistemi bir uyarı mesajı verecek ve yanlış okumaları önlemek için sertlik testi sürecini durduracaktır.
Aşırı yüksek veya düşük sıcaklıklar yalnızca makinenizin sertlik değerlerini etkilemekle kalmaz (aşırı sıcak ülkelerde veya fırınların yakınında kurulumu düşünün), aşırı nem hassas elektronik parçalara bile zarar verebilir. Bu nedenle titreşim, sıcaklık ve nem izleme sunuyoruz.
BAR | QR KOD
Barkod okuyucunun temel işlevi, belirlenen kullanıcı alanlarına veri yüklemektir. BAR | INNOVATEST'in QR kod modülü, makineyi numuneleri ve verileri yükleyen bir veri tabanına veya ağ ortamına bağlar.
Basitçe başlık dosyalarının eklenmesi (tek veya seri) veya veri tabanı şablonlarının otomatik seçimi için okuma cihazlarının eksiksiz entegrasyonu, bağlı ERP veya kalite sistemlerinden (isteğe bağlı) veri alınması QR ve barkod okuyucular, operatör için karmaşık çalışma prosedürlerini basitleştirir. Tarayıcı, tüm müşteri verilerini sertlik testi makinesine yükler ve test sonucunun, tam otomatik olarak belirli test raporu veritabanına dahil edilmesini sağlar.
TEST PATTERN
IMPRESSIONS ™ şablon düzenleyicisi, kullanıcının çok sayıda değişken ayarıyla herhangi bir sayıda ölçüm şablonu oluşturmasına olanak tanır. Büyük hassasiyet ve kolaylıkla ölçüm şablonları oluşturun. Önizleme modunda ayarları kontrol edin. 'Sürükle ve bırak' işlevini kullanarak şablonları bir ölçüm örneğinden diğerine aktarın. Görüntüyü birleştirmek zorunda kalmadan (görüntü birleştirme) yakınlaştırmalı kamera aracılığıyla canlı görüntü tekniği.
Farklı şablonları ve hatta farklı ölçüm kuvvetlerini tek bir programda birleştirin ve bunları tamamen otomatik olarak çalıştırın. Tüm ölçüm noktaları ayrı ayrı veya müşteri spesifikasyonlarına göre tanımlanabilir. Etiket, hem ölçüm sonuçları listesinde hem de test sonuçlarının gözden geçirilmesinde ve sonuçların çıktısında görüntülenir. Ölçümün sonunda numuneleri analiz etmek ve gelecekte önceki ölçümleri gözden geçirmek için önemli işlev.
GÖRÜNTÜ BİRLEŞTİRME
Görüntüleme alanının yakınlaştırma aralığından daha büyük olması gerektiğinde, tam sahne genel görünümü veya bir test örneğinin daha geniş alanlarının ayrıntılı görüntülerini oluşturmak için tarama ve birleştirme seçilebilir. Bu (ayrıntılı) görüntüler daha sonra test modeli konumlarını raporlamak veya tanımlamak için kullanılabilir.
K IC ÇATLAK KONTROLÜ
Malzeme davranışı hakkında daha derinlemesine bilgiye ihtiyaç duyanlar, malzeme kırılması ve yorulmasını incelemek isteyenler için, Kic uygulaması kullanılarak çatlak büyümesi tahmin edilebilir ve ölçülebilir. Yazılım, özelleştirilmiş Kic sonuç raporlaması ile yük altında Kic çatlak tespitini destekler. Yöntemlerden biri veya her ikisi aracılığıyla, Palmqvist veya Medyan / Radyal, kırılma tokluğu artık birden fazla operatörde tekrarlanabilir ve yeniden üretilebilir bir testtir.
OTOMATİK KONTUR TARAMA
Bu uygulama, bir numunenin tüm dış hatlarını (veya kısmi) tarar. İşlev, yüksek hızlı tarama için genel bakış yakınlaştırma kamerası kullanılarak bir objektifle kullanılabilir. Sistem, tanımlanan tüm taslağı tarar ve ilgili tüm verileri test programında depolar.
Ardından, taranan görüntüye sınırsız sayıda test noktası eklenebilir veya kenara göre seçilen mesafelerde (ofset) ayarlanabilir. Bu gelişmiş özellik, sertlik testi prosedürünün atomik olarak gerçekleştirilmesini sağlar. ''Düzlem sertlik tablosu'' olarak da bilinen 2D veya 3D sertlik haritalaması ile birleştirmek için mükemmel bir özellik.
2D - 3D SERTLİK ÇİZELGESİ
Renk Haritalama olarak da adlandırılan “Düzlem sertlik tablosu” uygulaması, ısıl işlem görmüş numunelerin toplam numune kesiti üzerindeki etkili sertlik dağılımının detaylarını güvence altına almak için mükemmel bir araçtır. Malzeme keşfi, kaynak testi veya hasar analizinde önemli bir özellik.
2D grafik diyagramı görüntüleme seçeneğine ek olarak, sistem bir 3D görsel de oluşturabilir. 2D ve 3D sertlik çizelgeleri bir uygulamada yer almaktadır.
ÇİZİM ÖLÇÜM UYGULAMASI
Çizim ve ölçüm seçeneği, objektif görünümü veya genel bakış kamera görüntüsünü kullanırken basit sertlik dışı ölçümler yapma imkanı sağlar. Yetenekler mesafe, uzunluk ve açıya göre ölçümlerdir.
RAPOR OLUŞTURUCU
Sizin için aşağıdakileri içeren bir rapor oluşturduğunuzu hayal edin: Şirketinizin adı, adresi, iletişim bilgileri, desenlerle ilgili veya sıralı etiketli sonuçlar, optik ölçümlerinizin resimleri, dikişli görüntüler, her sonuç veya resim için notlar bölümü, gerçekleştirilen modelin yorumu, numunenizdeki modelinizin genel bakış resmi, tam istatistikler, sonuçlarınızın özeti, devam etmeyen sonuçlar, Başarılı veya başarısız… tüm bu bilgiler veya yalnızca ihtiyacınız olanı rapor etme yeteneği, biz buna Rapor Yapılandırıcı diyoruz. PDF veya lazer yazıcı ile ne kadar veya ne kadar az rapor alacağınıza siz karar verirsiniz. Hatta CSV dosyasına, flash sürücüye veya ağ dosyası konumuna aktarmayı seçerek bunu basit tutuyoruz. En iyi veri yönetimi!
ANLIK GÖRÜNTÜ İŞLEVİ
IMPRESSIONS™'daki bu kullanışlı işlev, objektif görünüm ve/veya Genel Bakış kamerası aracılığıyla görüntüleme alanının ekran görüntülerini almanıza olanak tanır. Bu tür görüntüleri yorumlarla saklama veya daha sonraki işlemler için rapor oluşturucuya yapıştırma fırsatı verir.
OTOMATİK KENAR ALGILAMA
Otomatik olarak veya bir mause tıklamasıyla numunenizin kenarını tanıyan teknoloji. Bu, CHD veya diğer model testi işleri için istenen başlangıç ​​konumunu belirlemeye ve düzeltmeye yardımcı olur.
KUVVET DERİNLİĞİ - ZAMAN DİYAGRAMI
Bu özellik, bir Rockwell ölçümü gerçekleştirirken malzemedeki girinti derinliğini gösterecektir. Kuvvet/derinlik diyagramı, girinti derinliği ile uygulanan kuvvet arasındaki ilişkinin görselleştirilmesini içerir.
VİDA DİŞİ DEKORBONİZE BÖLGESİNİN SERTLİKLERİ (ISO 898-1)
IMPRESSIONS™'ın özel bir yazılım aracı, (de)-karbonize parçanın vida dişi ölçümü için ISO 898-1'e göre tam otomatik test kurmanıza ve yürütmenize olanak tanır. Rapor Oluşturucu, bu uygulama için raporlama özellikleriyle geliştirilmiştir.
DİŞ AÇMA VİDALARININ SERTLİĞİ (ISO 2702)
IMPRESSIONS™'ın özel bir yazılım aracı, (de)-karbonize parçanın vida dişi ölçümü için ISO 2702'ye göre tam otomatik test kurmanıza ve yürütmenize olanak tanır. Rapor Oluşturucu, bu uygulama için raporlama özellikleriyle geliştirilmiştir.
OTOMATİK ÖLÇÜM
Filar çizgilerin manuel olarak konumlandırılması artık gerekli değildir. IMPRESSIONS™ geliştirilmiş ölçüm algoritmaları, çok kötü veya çizik yüzeylerde bile girintileri algılar ve ilgili girinti boyutlarını standartlara göre ölçer. Manuel ölçüm moduna geçerek kontrolü elinizde tutun ve ekrana dokunarak veya fareyi kullanarak ölçümleri ayarlama seçeneğine sahip olun.
Filar çizgiler, numunenin yüzeyine karşı en iyi kontrastı verecek şekilde renklendirilebilir. Ölçümlerin ilgili simetri standartlarını karşıladığından emin olmak için otomatik girinti kontrolünü etkinleştirin. Tüm sertlik değerleri ISO 18265, ISO 50150, ASTM E140'a göre diğer ölçeklere dönüştürülebilir.
CHD, SHD, NHD YAPILANDIRICI
Laboratuvarınızdaki iş hacmini nasıl artırırsınız? En yaygın test tasarımını, otomatik olarak gerçekleştirilecek ve yine de geçerli standartlara bağlı kalacak şekilde kurulumu mümkün olduğunca kolay hale getirin. CHD/SHD/NHD testi doğrudan yüzey görünümünden veya genel bakıştan başlatılabilir.Ek çekirdek sertlik noktaları, NHD ölçümleri için ayrı ayrı tanımlanabilir.Doğru testin yapıldığından emin olmak için test noktalarının mesafeleri standarda göre otomatik olarak minimum mesafeye ayarlanır. Zaman kazandıran test modu "tüm girintileri tamamlayın - ardından değerlendirin" ve alt sertlik sınırına ulaşılır ulaşılmaz test serilerini tamamlamak için "otomatik durdurma". Rapor Oluşturucu, bu uygulama için raporlama özellikleriyle geliştirilmiştir.
KAYNAK MUAYENESİ (ISO 9015)
Bu özel olarak geliştirilmiş araç, ISO standardına göre kaynaklı parçalar veya segmentler üzerinde sertlik testi yapmanızı sağlar. Kaynağın farklı bölgelerindeki önceden ayarlanmış test noktaları ve test noktaları arasındaki otomatik korelasyon nedeniyle, modelin gereksinimlere göre ayarlanması "kolay yapılır" hale gelir. Sistem tam otomatik bir test prosedürü çalıştıracak ve sonuçları uygun şekilde gösterecek ve kaydedecektir. Rapor Oluşturucu, bu uygulama için raporlama özellikleriyle geliştirilmiştir.
METALOGRAFİ ANALİZ YAZILIMI
İster hasarları araştırın, ister yeni alaşımlı malzemeler geliştirin veya çeliğin saflığını sağlamak için kalite kontrol gerçekleştirin, mikroskopi her metalografik laboratuvarın vazgeçilmez bir özelliğidir. Hacim fraksiyonu, kaplama kalınlığı ve tane boyutu gibi belirli parametrelerin ölçümü katı standartlar ve normlarda belirtilmiştir.
Metalografi, bakır ve titanyumdan demir, çelik ve her türlü alaşıma kadar metalleri araştırmak için kullanılır.
Bu incelemeler artık üst düzey sertlik testi cihazlarımızın çoğunda* çalışan INNOVATEST Metalloscope™ 1 yazılım modülü kullanılarak niceliksel ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilebilir. *(Metalloscope™ 1 yazılımının özellikleri, belirli test cihazı modeline bağlıdır).
Metallerin mikro yapısı, mukavemet ve korozyon direnci gibi özellikler üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.
Bu nedenle, mikroskobun yardımıyla mikroyapının ayrıntılı bir şekilde incelenmesi, birçok endüstriyel uygulamanın yanı sıra metalografik disiplinlerin de merkezinde yer alır.
KULLANICI DÜZEYİNDE YÖNETİM
IMPRESSIONS™, tekrarlanan işler için özel test programları kurma ve saklama seçeneğini kullanır. Her görev için bir ''iş'' oluşturulabilir.Sertlik ölçeği, kuvvet, bekleme süresi, desen, dönüştürme ve rapor şablonu gibi uygulamaya özel tüm parametreler aynı programda saklanır. Kullanıcı Seviyesi Yönetimi, test için ayarladığınız programlarla testinizi çalıştırarak tekrarlanabilirliğinizi ve yeniden üretilebilirliğinizi artıran, tüm parametrelerinizin yanlışlıkla yapılan değişikliklerden korunmasına olanak tanır.
DUALVİEW TEKNOLOJİSİ
Sektörde benzersiz, 15'' portre modu, kapasitif dokunmatik ekran, olası tüm uygulamalar için yeterince geniş.
Çift ekran: Talepkar kullanıcılar için ikinci bir dikey 15'' veya 24'' yatay ekran bir seçenektir.
Eğitim amaçlı, okullar, üniversiteler, full HD projektör HDMI destekli çıkışa bağlanabilir. Donanım ve Yazılım konfigürasyonundaki bu çok
seçenek, yıllık güncellemeler ve isteğe bağlı yükseltmeler ile IMPRESSIONS™ gerçekten endüstrinin lider yazılımıdır.