Eriyik Akışkanlığı Test Cihazı

Eriyik Akışkanlığı Test Cihazı

MP1200 erime akışı test cihazı/ekstrüzyon plastometresi, en son erime akışı ölçüm teknolojisine sahiptir ve operatörlerin ASTM D1238, ISO 1133-1 ve 2 ve diğer uluslararası ve endüstriyel spesifikasyonlara göre hızlı ve kolay bir şekilde erime akışı testlerini kurmasına ve gerçekleştirmesine olanak tanır.

Teklif Iste

Marka : Tinius Olsen  Model : MP1200  Mensei : İNGİLTERE

Aciklamalar

MP1200 erime akışı test cihazı/ekstrüzyon plastometresi, en son erime akışı ölçüm teknolojisine sahiptir ve operatörlerin ASTM D1238, ISO 1133-1 ve 2 ve diğer uluslararası ve endüstriyel spesifikasyonlara göre hızlı ve kolay bir şekilde erime akışı testlerini kurmasına ve gerçekleştirmesine olanak tanır.
MP1200'ün iki farklı versiyonu mevcuttur:
Manuel MP1200 ve Motorlu MP1200M.
Manuel MP1200, ASTM D1238 Prosedür A (manuel kesim) gravimetrik erime akış hızını (MFR) gerçekleştirmek için ağırlıklar ve laboratuvar terazisi hariç ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelir. Test yükleri manuel olarak uygulanır.
MP1200, Prosedür B ve C'ye (ASTM D1238) göre testler veya hacim ölçüm testleri (erime hacim hızı veya MVR) için ISO 1133 araçları ve kodlayıcı tabanlı programlanabilir piston deplasman dönüştürücüsü (PPDT) dahil olmak üzere isteğe bağlı özelliklerle yükseltilebilir ve erime yoğunluğu hesaplamaları yapılabilir.
Ayrıca, test sırasında makineye insan müdahalesini azaltmak ve test sonuçlarının doğruluğunu ve tekrarlanabilirliğini artırmak için bazı malzemelerle birlikte kullanılabilen Tinius Olsen'in manuel ve otomatik numune kesme takımı ataşmanları da seçenek olarak mevcuttur.

ÖZELLİKLER VE FAYDALAR

Kullanıcı dostu renkli dokunmatik LCD ekran (video). Operatörler, makine için mevcut seçenekleri yapılandırabilir ve kullanıcı ayarlarını (dil, birimler, alarmlar vb.) programlayabilir. Gerektiğinde hızlı geri çağırma için bireysel test protokolleri ayarlanabilir ve saklanabilir.

Testleri programlarken, operatörler önceden yüklenmiş bir listeden hangi örnek tanımlayıcıları kullanmak istediklerini seçme seçeneğine sahiptir veya kendi tanımlayıcılarını oluşturabilirler.

Ayrıca hangi test sonuçlarını raporlamak istediklerini de seçebilirler. Test sonuçları, testin sonunda otomatik olarak görüntülenir ve MP1200'ün USB bağlantı noktasına bağlı bir yazıcıya kaydedilebilir veya yazdırılabilir.

Daha karmaşık veri toplama için MP1200, Tinius Olsen'in Horizon yazılımıyla çalışır. Horizon, istendiğinde geri çağırmak üzere sınırsız sayıda test ayarını ve test sonuçlarını saklayabilir. Operatör ayrıca test raporları ve SPC kontrol grafikleri oluşturabilir.

SEÇENEKLER VE AKSESUARLAR

Akış hızı oranı eklentisi, tek bir malzeme yükünde iki veya üç farklı test yükü kullanılarak akış hızının belirlenmesine olanak tanır.

İki tip kesme aleti mevcuttur: Manuel veya Motorlu

Pnömatik temizleme yalnızca temizleme aksesuarı veya temizleme aksesuarı olarak mevcuttur. Pnömatik olarak çalıştırılan pistonlar, MP1200M'nin daha otomatik çalışması için motorlu ağırlık indirme platformuyla birlikte kullanılır.

Horizon yazılımı veri toplama ve sunumunun çok ötesine geçer. Horizon, dünya çapındaki müşterilerle yakın işbirliği içinde ve onların kullandıkları standartlara göre geliştirilen standart, spesifik ve uygulama odaklı test rutinlerinden oluşan bir kütüphane sağlar.

Motorlu ağırlık düşürme platformu

Hızlı kalıp bırakma